HR kā galvenais digitālo pārmaiņu virzītājspējs

 

Personāla vadība kā galvenais digitālo pārmaiņu virzītājs 

Autors: Nick Vinckier

5 padomi, kas jāzina personāla vadītājam:

 Izglīto un apgaismo sevi

Digitālie sasniegumi, vai nu tā ir kopējā uzņēmuma digitālā transformācija vai tikai sociālo mediju konta vadība, sākas ar modinātājzvanu jeb brīdi, kad saprotat, ka kaut kas ir jāmaina.

Ir 2017. gads: klientu apkalpošanas konsultanti tiek aizvietoti ar čata robotiem, darbaspēks kā koncepts noveco, ceļu būvē ieviešot tādas tehnoloģijas kā pusautomatizēti brīvmūrnieku roboti un  Elons Musks izveidojis uzņēmumu, kas savieno mūsu smadzenes ar datoriem.

Ir laiks pieņemt realitāti – pamosties!

Ikvienam uzņēmuma vadītājam vajadzētu just strauju nepieciešamību to darīt. Jums jāizveido kopēja ticība, ka pārmaiņas tuvojas un skaidrs skatījums, kur redzat savu uzņēmumu pēc pieciem gadiem.

Jums kā personāla vadītājam būtu jābūt sajūtai un izpratnei, kā (citādi) personāla vadība izskatīsies 2022. gadā.

Kad saprotat šo nākotnes situāciju, jums jāveido rīcības plāns: sava pārmaiņu stratēģija. Es varu tikai cerēt, ka Jūsu uzņēmumā tāda jau ir vai Jūs vismaz pie tās strādājat. Tādā gadījumā: paskatieties uz to, pārnesiet to uz Jūsu departamentu un saprotiet, cik lielu ietekmi uz personāla vadību tā radīs tuvākajos gados.

Uzdodiet jautājumu:

“Kā mēs virzīsimies no 2017. uz 2022. gadu?

Kā es kā personāla vadītājs varu dot tajā savu ieguldījumu?”

  Iesaistiet visus

Viens no digitālo pārmaiņu atslēgas principiem ir no “digitālā departamenta”, kurā kā ekskluzīvam mārketinga speciālistu klubiņam vienīgajam ir privilēģija spēlēties ar Facebook, pāriet uz integrētu pieeju tehnoloģiju izmantošanā, lai sasniegtu savus biznesa mērķus un kļūtu par digitālu organizāciju.

Komunikācija ir ļoti nozīmīga, lai to paveiktu, ticiet man.

Tāpēc jums jāveido digitālā kultūra, kur degsme (“draivs”), ambīcijas un izaicinājumi ir fundamentāli. Uzrakstiet to uz papīra un pielieciet to pie sienas!! Jā, pielieciet!

Tas ir zinātniski pierādīts - pierakstot savus mērķus ir lielāka iespēja, ka tos sasniegsiet, un izdalot savu “digitālo manifestu” visiem kolēģiem, jūs liekat visiem runāt vienā valodā un cīnīties par vienu mērķi.

Tas, protams, nebeidzas ar to. Lepojies ar to, ko Jūs šodien darāt. 

Parādiet aktivitātes, sasniegumus un arī neveiksmes pārējai pasaulei. Tā vietā, lai vienkārši darītu savu darāmo, stāstiet mazliet vairāk un virziet citus uz darbiem. (Instead of walking the talk, we should talk the walk a bit more.)

Radiet kultūru, kur ikviens izjūt drudzi pozitīvā veidā, kur ikviens runā vienā valodā un strādā, lai sasniegtu vienotus mērķus. Iesaistiet ikvienu darbinieku, no augšas uz leju un no lejas uz augšu, jo kā Pīters Drukers reiz teica: "Kultūra apēd stratēģiju brokastīs."

   Izglītojiet uzņēmumu

Uzņēmumiem trūkst digitālās ekspertīzes. Jā, es to pateicu. Tā ir tava, kā personāla vadītāja atbildība izglītot sevi, uzlabot savu tradicionālo kolēģu prasmes un pieņemt darbā jaunus digitālās paaudzes cilvēkus.

Jūs noteikti zināt, ka sociālais rekruitings nozīmē vairāk nekā iekopēt vienu un to pašu ziņu LinkedIn ziņapmaiņā atkal un atkal. Kad bija pēdējā reize, kad izveidojāt kontaktpersonu filtru, lai piesaistītu digitālu talantu? J

Jums vajadzēs šos jaunos cilvēkus, ar digitalizāciju, kas skrien caur vēnām. Un ar digitalizāciju es nedomāju 20gadniekus ar Instagram kontu. Es domāju mārketinga automatizācijas karalieni 41 gada vecumā, kas jau ir transformējusi sevi jaunajā ērā. Un stāsts nav par vecumu!

Jums vismaz būs jāpārveido savi tradicionālie kolēģi ( visās uzņēmuma pozīcijās). Tā ir Jūsu iespēja pārliecināties, ka viņi paliek piederīgi nākamajos gados. Ka viņi spēs rotēt uz jaunu funkciju, kad roboti pārņems viņu tradicionālos darbus.

Jūs varat viņiem palīdzēt organizējot iekšējās digitālās darbnīcas, kur viņi var atklāt jaunas lietās kā Bitcoin vai mākslīgo intelektu vai veidojot apgriezto mentoringu, kur tradicionālie un digitālie cilvēki māca viens otram jaunas prasmes.

Iedvesmojiet, izglītojiet un aktivizējiet savus kolēģus katru dienu – tā Jūs redzēsiet pārmaiņu maģiju!

 Iedrošiniet mēģināt un kļūdīties

Kad aktivizējiet savus kolēģus, iedrošiniet viņus mēģināt. Facebook savā digitālajā manifestā saka: “Ātrie iekaros pasauli. Tie, kas brauc ātri, attīstās ātri.”

Veidojiet domāšanas kultūru, kurā cilvēki testē, mēģina, eksperimentē ātri un kļūdās (ja kļūdās) - lēti. Ne jau darīšanas pēc, bet lai no tā mācītos.

Virzieties no maksimālās apstiprināšanas līdz minimālajai dzīvotspējai, jo ikvienam var būt nākamā “miljons dolāru ideja”.

 Sniedziet varu

Dodiet varu cilvēkiem, kas vēlas veidot uzņēmumu labāku. Nenonieciniet entuziasmu, bet izmantojiet viņu gaismu, lai iedegtu darīšanas ugunskuru Jūsu uzņēmumā.

Atcerieties Stīvenu Sassonu ( Steven Sasson), vīrieti, kas izgudroja digitālo kameru?

Tajā laikā viņš strādāja Kodak un bija tik jauks, ka padalījās ar savu inovāciju ar saviem priekšniekiem. Viņi lika viņam to slēpt, baidoties no sagrāves.

Meklējiet cilvēkus, kam ir uzņēmējspēju dotības, un sniedziet iespēju realizēt savu lomu vadībā.

AccorHotels pat izveidoja “ēnu komandu” no 13 jauniem, digitāli aktīviem darbiniekiem, lai dotu pretsitienu ikvienam lēmumam, ko pieņēma tradicionālā komanda. Lai pārliecinātos, ka uzņēmums nepalaiž garām iespējas un ļauj nākotnes virzītājspēkiem just varu.

Ja tu neesi radījis lietu, kas tevi nogalina, kāds cits to noteikti radīs. Vai kā Pierre Nanterme (Accenture vadītājs) precīzi izteicies: “Digitalizācija (jeb tās neesamība) ir galvenais iemesls, kāpēc puse no Fortune 500 uzņēmumiem ir pazuduši kopš 2000. gada.”

Ļaujiet, lai šis ir jūsu modinātājzvans. Ja gaidījāt zīmi pārmaiņām, tad šī ir tā.

 

Personāla vadība ir galvenais digitālo pārmaiņu virzītājspēks:

Visas iespējas uzreiz ieviest būs liels izaicinājums, bet sekojot šiem principiem Jūs varēsiet radīt plaukstošu vidi, lai pārvarētu sagrāvi nākamajos piecos gados.

Apkopojot, aicinām personāla vadītājus izmantot šos 5 padomus:

  • Apgaismo sevi
  • Iesaisti visus
  • Izglīto uzņēmumu
  • Iedrošini mēģināt un kļūdīties
  • Dod iespēju un varu

 

Noderīgi! Visaptveroša digitālo kompetenču attīstības programma vadītājiem Digitālā Kompetence Biznesam jau no 21. septembra.

 

Vairāk par 9 dienu mācību programmu:

 

 

Personāla vadītāju attīstībai vasarā:

23. augustā kurss:

Talantu vadības izaicinājumi un instrumenti

 

 

   Pieteikties