Mācības - pavadonis ceļā uz panākumiem

Pabeidzot mācības Biznesa Meistarklasē, "Dienas Bizness" galvenā redaktore Līva Melbārzde stāsta par ieguvumiem no Biznesa Meistarklases un sniedz padomus, kā labāk plānot mācības un pilnveidot sevi.

Manas mācības Komercizglītības centra rīkotajā Biznesa Meistarklasē ir noslēgušās. Sanāca tā, ka, noslēdzot šīs mācības, mainījās arī mans statuss darbā- spēru vēl vienu soli augstāk savā karjerā un kļuvu par Dienas Biznesa galveno redaktori. Savu karjeru cenšos plānot mērķtiecīgi, tāpēc mācību uzsākšana nebija nejaušība. Gatavojoties jauniem darba pienākumiem, centos rūpīgi izvērtēt, kāda veida mācības vislabāk derētu maniem mērķiem un vienlaikus būtu savienojamas ar visai dinamisko darba tempu, kāds man bija arī pirms kļūšanas par galveno redaktori.

Tagad man ir iespēja likt lietā to, ko Biznesa meistarklasē mācījos- gan uzņēmējdarbības un stratēģiskās attīstības plānošanu, gan personālvadības knifus un personīgās attīstības padomus. Samērā bieži pieķeru sevi pie domas, ka šo mācību laiku, tāpat kā pasniedzējus un grupas biedrus atceros ar patīkamām atmiņām un viennozīmīgi varu teikt, ka tas nebija tikai «ķeksīša pasākums», lai iegūtu kārtējo sertifikātu vai apliecību.

Mans padoms saistībā ar mācīšanos ir, ka mācības viennozīmīgi ir vērts iekļaut savā dienaskārtībā, ja plānojat karjeras izaugsmi, vēlaties ilgtermiņā vairāk sasniegt un arī palielināt savus ienākumus. Taču, izvēloties mācības, jau pašā sākumā ir vērts rūpīgi izvērtēt konkrēto apmācību saturu, par prioritāti izvirzot to, cik noderīgs šo mācību piedāvājums būs tieši jūsu izvirzīto mērķu sasniegšanā. Tāpat ne mazāk svarīgi ir novērtēt apmācības sniedzēja reputāciju, profesionālo pieredzi, lai nesanāk vilšanās, ka ieguvums neatbilst solītajam. Parasti par tiešām profesionāliem pieaugušo apmācību organizētājiem gana daudz informācijas un atsauksmju var atrast gan internetā, gan arī uzzināt personīgi, jo jūs viņiem nebūsiet starp pirmajiem klientiem. Treškārt, ir ļoti svarīgi sev godīgi atbildēt uz jautājumu, tieši cik daudz laika un enerģijas jūs varēsiet mācībām veltīt, izvairoties no tukšām ambīcijām, panest vairāk nekā var pacelt. Visbeidzot veiksmīgai mācību norisei ir svarīgi saprast, vai apmācību lektori spēs būt jums vismaz konkrētu jomu autoritātes, pastāstot kaut ko jaunu, un vai ar grupas biedriem spēsiet komunicēt vienā līmenī. Ja, izvērtējot pieaugušo apmācību piedāvājumus, uz visiem šiem jautājumiem sev spējat atbildēt pozitīvi, tad, visticamāk, izvēlētās mācības būs jums īstās, sniedzot pievienoto vērtību un palīdzot kaldināt jūsu individuālos panākumus. Katrā ziņā no savas pieredzes varu teikt, ka personīgā attīstība arī tiem, kas jau strādā vadošos amatos, ir ļoti svarīga, tāpēc atrodiet savu mācību programmu, droši iesaistieties tajā un šis mācībās pavadītais laiks nebūs tērēts velti.

 

Bloga avots: Vadītājs mācās: Mācības - pavadonis ceļā uz panākumiem