EFEKTIVITĀTES PAAUGSTINĀŠANA – RAŽOTĀJU CEĻŠ UZ IZAUGSMI - programmas prezentācija

 

Pagājušās nedēļas izskaņā vairāk kā 100 Latvijas ražošanas uzņēmumu vadītāji un ražošanas procesa virzītāji pulcējās KIC jaunās programmas “Produktīva Ražošanas Vadīšana“ prezentācijas pasākumā “Just in Time”.

“Laikā, kad ekonomiskā situācija un ārējie apstākļi ražotājiem spiež meklēt jaunus risinājumus, kā augt un noturēties tirgū, efektivitātes uzlabošana ir gudrākais un citkārt - vienīgais ceļš,” teic Komercizglītības centrs (KIC)  valdes priekšsēdētāja Ligita Šmeile.

“Sadarbībā ar ražošanas uzņēmumiem un efektivitātes ekspertiem ir radīta praktiska programma ražošanas vadītājiem „Produktīva ražošanas vadīšana”, kas balstoties uz pasaules praksi un efektivitātes pilnveides metodēm, kā LEAN (taupīgā vadīšana) un TOC (ierobežojumu teorija), ļauj būtiski samazināt izmaksas un sakārtot ražošanas procesus.”

Inga Ozola, PATA loģistikas un LEAN vadītāja, viena no programmas trenerēm uzsver, ka LEAN nav diēta, tas ir dzīvesveids. LEAN ir par to, ka “katram darbiniekam jāstrādā tā, it kā uzņēmums pieder viņam pašam”, jēgpilns darbs katram darbiniekam - pamats uzņēmuma attīstībai.

Pasākuma laikā ar savu pieredzi LEAN ieviešanā dalījās A/S Cēsu alus ražošanas vadītājs Māris Strazds. Eksperts pasākumā atbildēja uz daudziem jautājumiem un uzskatāmi parādīja, kā, ieviešot efektivitātes metodes, uzņēmums gada laikā kāpinājis apgrozījumu vairāk nekā 21 reizi, palielinot darbinieku skaitu tikai 2,6 reizes. Runājot par pārmaiņu ieviešanu, Māris uzsvēra – koncentrējieties uz tiem, kas vēlas mainīties, viņi pavilks arī citus.”

Viens no runātājiem, Spectre Latvia direktors Didzis Piļāns uzsvēra, ka LEAN ir filozofija, ko nevar ieviest, tā jāturpina un jāpilnveido ik dienu, dodot praktiskus piemērus - ikrīta dialogus un darbinieku ieteikumu sistēmas procesu pilnveidei. Didzis lika aizdomāties par uzņēmuma vadītāja lomu LEAN ieviešanas procesā – vadītājs kā LEAN treneris un LEAN praktiķis.

KIC biznesa treneris, rūpnīcas Brabantia Latvia direktors un TOC (ierobežojumu teorijas) eksperts – Georgijs Buklovskis deva ieskatu stratēģiskā pieejā efektivitātes procesu pilnveidei uzņēmumā, daloties ar to, kā TOC māca vadītājiem meklēt ceļus, kā trāpīt tieši mērķī.

Savukārt, HansaMatrix ražošanas vadītājs un Komercizglītības centrs treneris Aldis Cimoška dalījās mūsdienu ražošanas paradigmās un ieskicēja izcila ražotāja profilu, kas nevis akli tver iespējas un rīkus, bet izprot procesus un pielieto savai situācijai piemērotākās metodes ražošanas procesā.

Ekspertu un ražošanas uzņēmumu vadītāju paneļdiskusijā galvenais fokuss tika likts uz lielāko izaicinājumu - iedzīvināt efektivitātes vēlmi ikdienas procesā un darbinieku motivācijā. Efektivitāte uzņēmumā sākas ar vadības izpratni, taču tikai visiem kopā strādājot, iespējams nodrošināt nozīmīgus rezultātus un pārmaiņas.

 

 

Nevarējāt apmeklēt pasākumu, bet vēlaties saprast, vai programma piemērota Jums tieši šobrīd?

 PIESAKIET KONSULTĀCIJU

Vairāk par programmu: