Atskaņas no World Happiness Summit/ Ņina Kukuškina

 

Mūsu eksperte Ņina Kukuškina (ASV) dalās atziņās no Maiami notikušā World Happiness Summit (Pasaules Laimes samita).

___________________________________________ 

Pirms pāris nedēļām Maiami notika jau otrais Pasaules Laimes Samits (World Happiness Summit (WOHASU). Šī, iespējams, bija pirmā reize, kad pasakaini zaļajā un vērienīgajā Maiami universitātes teritorijā uz skatuves pulcējās tik daudz prominenti laimes un labsajūtas jomas zinātnieki un praktiķi.

Viens no sanāksmes galvenajiem tematiem bija “ilgtspējīga laime” (sustainable happiness), kas ir ciešā saistībā ar labsajūtas pieeju. Tā definē laimi ne tikai kā iepriecinošu mirkļu kopumu, bet arī kā prāta stāvokli, kad garīgais, fiziskais, intelektuālais, relatīvais un emocionālais (Spiritual, Physical, Intellectual, Relational and Emotional) dzīves aspekts ir saskaņots un veido vienu “augstāko pasauli”, kā Aristotelis to definēja pirms vairāk kā 2000 gadiem.  S.P.I.R.E. konceptu sanāksmes atklāšanā prezentēja Dr. TalBen-Shahar, vadošais praktiķis pozitīvās psiholoģijas jomā un visu laiku populārākā kursa Pozitīvā psiholoģija /Positive Psychology, called "The Happy Class"/ radītājs Hārvarda universitātē.

 

Sarunas uz skatuves bija dziļas, patiesas un aizskāra gandrīz ikvienu modernās mūsdienu cilvēka dzīves aspektu: jaunākos neirozinātnes smadzeņu pētījumus, ar tehnoloģijām saistītos traucējumus un stresu, laimi darbā, apzinātu elpošanu un ēšanu, ciešākas attiecības, nozīmīgākas mijiedarbības veidošanu, kas balstīta uz identificētajām stiprajām pusēm, kā arī sadzīvošanu ar bēdām un sāpēm un daudzas citas tēmas.

 

Personiski man visvērtīgākais bija tas, ka lielākā daļa prezenetāciju bija balstītas uz specifiskiem zinātniskiem pētījumiem. Es strādāju ar cilvēku attīstību vairāk nekā 25 gadus un esmu pieradusi dzirdēt dziļas nopūtas no saviem pārgurušajiem kolēģiem, kad uzsāku sarunas par laimi darbā. Tikai piektdienas ir “laimīgās dienas” daudziem, kas strādā darba laiku 8:00 - 17:00. Šobrīd ir milzumdaudz pierādījumu, ka dzīve nesākas tikai aiz darba vietas durvīm, un ikviens ir ieguvējs, kad šī pieeja tiek realizēta un darba vietās tiek domāts par labsajūtu arī darba laikā.

 

Mani nozīmīgie jautājumi ir:

  • Kā palīdzēt cilvēkiem atrast laimi tajā, ko viņi dara katru dienu?
  • Kā palīdzēt uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem izveidot saikni starp uzņēmuma un individuālajiem mērķiem sev un saviem darbiniekiem?
  • Kā panākt prāta mieru un harmoniju allaž mainīgās biznesa vides apstākļos?

 

Visi šie jautājumi tika atbildēti sanāksmes laikā.

Tomēr, lai kā mēs to gribētu, nav viegli ieviest uzlabojumus. Principi darbojas tikai tad, ja jūs strādājat ar principiem.

Tāpēc, ja es gribu, lai manas organizācijas cilvēki mainās, kā viņu līderim, man ir jāsāk ar sevi. Man jāstrādā, lai vairotu pašapziņu, attīstītu apzinātību, pieņemšanu un līdzjūtību. Man jātrenē prāts, lai radītu apzinātu plaisu starp stresu izraisošu notikumu un manu reakciju uz to. Man ir jāiemācās, kā apzināti pārveidot savu stāstu, un tad tas kā viļņveida efekts sāks darboties ap mani un organizācijas ietvaros. 

Un galu galā - man ir smagi jāstrādā pie tā, jo mūsu prāts strādā 3 : 1 attiecībā, kur jāizveido trīs pozitīvi notikumi vai emocijas, lai neitralizētu vienu negatīvu.

Tas prasīs konsekventu mācīšanos un pašattīstību, un tāpēc, pēc Dalailamas teiktā, ja vēlaties būt laimīgs, jums ir ikdienā jāievieš laimes noteikumi, un es to daru!

 

 

Novēlu Jums kļūt laimīgākiem katru savas dzīves dienu!

Ar mīlestību no Maiami

Ņina Kukuškina

 

  

 

Saistītais kurss:

LABSAJŪTA UN MOTIVĀCIJA DARBĀ/  17. un 24. maijā

  

 

MŪSDIENU TALANTU VADĪBA: IZAICINĀJUMI UN INSTRUMENTI

16. maijā