Anita Gaile: Par pārdomātu kandidātu atlasi un tēla veidošanu

 

 Mūsu biznesa treneres, pārmaiņu arhitektes Anitas Gailes popularitāti izpelnījies pārdomu raksts par cilvēciskas attieksmes nepieciešamību darbā ar potenciālajiem darbiniekiem un to, kā uzņēmuma attieksme ietekmē darba devēja tēlu.

  

Labrīt, uzņēmuma vadītāj!

Tiešām "labrīt", jo šķiet, ka vēl daudzi nav pamodušies no 2008. gada krīzes radītā miega, kur darba gribētāju bija daudz vairāk, kā vajadzēja, bet visi personālvadības speciālisti bija atlaisti. Šim teikumam "Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti uz 2. atlases kārtu", protams, ir vesela virkne racionālu argumentu, un tas tiešām bija risinājums "īslaicīgām" problēmām. Bet, kā zināms, nekas nav pastāvīgāks kā "pagaidām", bet ceļš uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem.

Bet tagad, vadītāj, apstājies un padomā, ko ilgtermiņā šis teikums un attieksme, nodara tava uzņēmuma reputācijai, darba devēja tēlam un efektīvai sadarbībai ar darbinieku?

Darba sludinājums pāri visam ir tava uzņēmuma reklāma. Katrs darba sludinājums "pārdod" uzņēmumu darba tirgū, un šķiet, ka makroekonomiskie rādītāji saka, ka šodien vajadzētu tam jau būt grūti. Bet, lasot šo teikumu katrā otrajā sludinājumā, pavisam nešķiet, ka būtu jelkāda darbaspēka piesaistīšanas grūtība, vai uzņēmumiem rūpētu iespaids, ko viņi atsās ja ne uz saviem darbiniekiem, tad uz potenciālajiem klientiem un sadarbības partneriem gan.

Pagājušo nedēļ sanāca parunāties ar cilvēku, kurš ir laimīgs šonedēļ uzsākt darbu, un man bija interesanti uzzināt, kāpēc viņa izvēlējās tieši šī uzņēmuma darba piedāvājumu. Pirmkārt, tas bija vien no 3 uzņēmumiem, kas viņai vispār atbildēja no izsūtītiem 15 CV. Otrkārt, darba intervijas sākumā viņai piedāvāja ūdeni vai kafiju, vai tēju - vārdu sakot, izturējās cilvēcīgi. Tas nav daudz, ja tiešām vajag darbinieku.

Ne reti nākas dzirdēt, ka tie jaunie darbinieki gan tagad ļauni. Esat vienojušies par darba uzsākšanas datumu, bet jaunais darbinieks neparādās un nedod arī nekādu ziņu jums. Ziniet ko - viņš vienkārši aizmirsa savā CV norādīt, ka sazināsies tikai ar darba devējiem, kas izvirzīti uz 2. atlases kārtu.

 

Tuvākās iespējas satikt eksperti:

PIESAKOT KONSULTĀCIJU

 

Mācību modulī programmā Biznesa Klase:

  

 

Pieprasītākajā 2 dienu kursā vadītājiem: